איכות השלטון בקריאה לשר חיים כץ להשעות עצמו עד לתום בירור החשדות

כ' שבט, תשע"ח ‏05/02/2018

הודעה לתקשורת

איכות השלטון בקריאה לשר חיים כץ להשעות עצמו עד לתום בירור החשדות

                                                            

אתמול אחר הצהריים פורסמה בכלי התקשורת השונים הודעתה לתקשורת של משטרת ישראל לפיה נמצאה תשתית ראייתית מוצקה להעמדתו לדין של השר כץ בגין עבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים וסחיטה באיומים, זאת לצד שורה של בכירים נוספים בוועד העובדים בתעשייה האווירית – בהם יו"ר הוועד הנוכחי, חברי וועד וחבר דירקטוריון החברה – הנחשדים אף הם בעבירות מתחום טוהר המידות, לרבות עבירות של קבלת ומתן שוחד.

עוד צוין בהודעה כי השר פעל בשיתוף בכירים נוספים בוועד בקרב עובדי החברה לתועלתו האישית – ותוך פגיעה חמורה באינטרס הציבורי. על פי החשדות שפורסמו מיוחסות לשר כץ עבירות חמורות של ניצול משאבים ציבוריים לתועלתך האישית – בסכומי עתק של מאות אלפי שקלים – וזאת חרף היותו נבחר ציבור, ועל אף הוראות מפורשות של היועץ המשפטי לממשלה מהן, לכאורה, התעלם.

 

פרסומים אלו מהווים, לצערנו הרב, אך פיסה נוספת בתצרף היוצר תמונה קודרת ההולכת ומצטיירת אל נגד עינינו בשנים האחרונות, ובעת האחרונה ביתר שאת, שעה שמתרגשת על מדינת ישראל סערה של ממש בתחום טוהר המידות של נבחרי הציבור. דומה כי לא חולף יום בו לא מובלים אחר כבוד לחדר החקירות חברי כנסת, ראשי ערים, חברי מועצה, שרים ואף ראש ממשלה. ומה שדמה לפני כמה שנים לשיא שלילי עת נחקר ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט, מתגלה כגבעה קטנה, מהמורה, בדרך להר אותו אנו מטפסים כיום: "בהיותך נבחר ציבור רב שנים ורב פעלים, ודאי ברורה לך היטב החשיבות הרבה שבהגנה על מערכות אכיפת החוק, ולצדן הגנה על אמון הציבור ברשויות האכיפה בפרט, ובמערכת השלטונית הכוללת ככלל".

 

אין התנועה מקלה ראש, כמובן, בחזקת החפות אשר עומדת לכל אזרח במדינת ישראל עד אשר הורשע בבית המשפט, ואין מתעלמים מן העובדה שעניינו מוטל כעת לפתחה של הפרקליטות אשר תדון בממצאים ובראיות שהועברו, ותקבל החלטה האם להעמידו בפני כתב אישום, אולם אנו סבורים כי בעת הזאת מן הראוי כי יכריז השר על נטילת חופשה עד לבירור החשדות ולהחלטת הפרקליטות בנוגע להגשת כתב אישום בעניינך.

 

אנו סבורים כי נטילת אחריות אישית בעת הזו, תוך שמירה על כבודה של משטרת ישראל וחוקריה, ושיתוף פעולה מלא עם אנשי הפרקליטות תהווה קריאת כיוון ברורה לציבור הישראלי כי שר בכיר בישראל, נבחר ציבור, בוחר לחרוג מה"בון טון" המצער של העת האחרונה, מעניק את מלוא הכבוד לרשויות אכיפת החוק וממתין בממלכתיות למיצוי הדין בעניינו.

English | תנאי שימוש באתר | מערכת האתר | הדפס | צור קשר | שאלות נפוצות | כתוב למערכת | | מפת האתר

התנועה למען איכות השלטון בישראל

רח' יפו  208 ת.ד. 4207, ירושלים 91043. טל': 02-5000073, 02-6633400 פקס:  02-5000076

E-mail: mqg@mqg.org.il